• 11.11. Návštěva sboru v Nieborech v 9:00h
  • 18.11. Den pokání, bohoslužby v 10:30h, pol., se zpovědí
  • 25.11. Neděle věčnosti, bohoslužby v 10:30h, čes.
  • Program bohoslužeb

Uplynul měsíc a je čas si zavzpomínat na...........

 Víkendový pobyt dětí v Gutech

     Karlík a továrna na čokoládu. Nevíte, co si pod touto krátkou větou představit?

     Děti, které nezaváhaly, sbalily batoh a jely s námi do Gutů, už ví...

     Tři dny - krásné, slunečné, nezvykle teplé na polovinu jara, jsme prožili v útulném areálu PZKO Guty. Tato budova poskytuje dostatek prostoru ke hrám venku i uvnitř a k tomu pěkné pokojíky a skvěle vybavenou kuchyň (tu si chválily kuchařky).

     Chlapec Karlík byl našim vzorem. Žil velmi skromný život v ubohém domečku a díky nalezenému poukazu na exkurzi v továrně čokolády se z něho mohl stát boháč – však jen pokud opustí svou rodinu. Karlík dobře věděl, co má v životě větší cenu. Rozhodl se pro své blízké a život v chudobě. Příběh má však pokračování, to si ale přečtěte, nebo se podívejte na hezky zpracovaný film.

     My jsme se večer taky dívali a přes den povídali o lakotě, skromnosti, bohatství pozemském i nebeském, o důležitosti rodiny.

     Pro děti bylo taky zážitkem vidět spáleniště dřevěného kostelíku, o kterém se loni mluvilo i psalo, a dodnes je ve zprávách občas slyšet název vesničky Guty. Během dlouhé dopolední procházky, jejíž směr si určovaly děti pomoci zaznačené stezky v mapě, jsme měli několik zastavení se zajímavostmi historie Gutů. Nemalou radostí a zpestřením cesty v horku byla obora se zvířaty. Dětem při focení po boku pózovali jeleni i kanci, naštěstí za pevným oplocením.

     Bylo moc dobře. Nevěříte? Příště pojeďte s námi !

     Obci Hrádek děkujeme za finanční podporu !

foto                                                                                      

Zdeňka  Adamková

 

 

9.6.2018 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Napište komentář

  1. (Opište text z obrázku do rámečku)