Misijní služba v Meetse - r.2016

5.10.2016

Milí přátelé,

Bůh mi daroval dva týdny doma navíc a výsledkem toho je mimo jiné i tento vzpomínkový zpravodaj.
Buďte požehnaní při jeho čtení:) 

 

Modlitební náměty:

Díky:    za Boží milost a záchranu života po nehodě
            za úplné uzdravení
            za rodinu fyzickou i duchovní
            za vaši věrnou podporu naší služby
            za dárečky
            za čas odpočinku i služby doma

   Prosby:    za ochranu našeho týmu a našich rodin
                    za dobré přízpůsobení se změnám (hlavně v týmu)
                    Boží vedení a moudrost do další služby
                    působení Ducha svatého v životech těch, kterým sloužíme 

Monia Turoňová
 

17.6.2016

Díky za modlitby ;-)

Milí přátelé, 

chci vám poděkovat za všechny dopisy, modlitby a přerůznou podporu. Bůh slyší naše přímluvy a mocně se přiznává. 

Má jizva na břiše se hojí velice dobře. Pravá ledvina je zdravá, takže převzala funkci chybějící ledviny bez problémů. A nějaké omezení do budoucna? Žádné! Akorát nemůžu dělat box ;-) No řekněte, není Bůh úžasný!!! 

Grace už je také zpátky v centru. Minulý týden dorazil fyzioterapeut z misijní lodi Logos Hope, který se bude celý měsíc věnovat hlavně Grace a Marieke. Ty byly po nehodě "skřípnuty" pod autobusem a potřebují dlouhodobější terapii. Další dvě děvčata docházejí na kontroly, převazy a Rebekah pracuje pravidelně s ergoterapeutem. Chvalme Pána společně za všechny zázraky, které učinil a kterých jsme stále svědky. 

Tímto mé novinky nekončí. Tento dopis píši už ze Slezska. Možná se divíte, co už dělám doma, když jsem od začátku prohlašovala, že dokončím svůj závazek a zůstanu do srpna. "Člověk míní, Pán Bůh mění." 

Při vyřizování všech náležitostí s pojišťovnou jsme se dozvěděli, že by mi proplatili zpáteční let, pokud odletím do měsíce od nehody. Měla jsme jeden den na rozhodnutí. Nechtěla jsem odjíždět tak na rychlo. Neuměla jsem si představit vměstnat skoro 3 měsíce do jednoho týdne. Modlila jsem se, zápasila s Bohem. Jeho odpověď byla velmi jasná. (více řeknu osobně) Bůh mne chce nyní doma. To rozhodnutí nebylo vůbec snadné, probrečela jsem si to, ale nakonec přijala s očekáváním. 

Poslední dny před odletem byly velmi hektické, ale Bůh mi pomohl zařídit aspoň nejnutnější věci, rozloučit se, sbalit se...

Díky potvrzení od lékaře jsem měla plný servis na všech letištích i s kolečkovým křeslem. To jsem si moc užila. I když nevyšlo přání našeho týmu, aby mne přesadili do první třídy. ;-) Bůh mi znovu ukázal, jak má vše pevně ve svých rukou. Stačí Mu jen důvěřovat! 

Ještě jsem nezmínila, že nejen má ledvina, ale i mé srdce zůstalo v Africe, tak bych se tam velice ráda brzo vrátila. 

Jsem velmi šťastná, že jsem zase doma, i když si musím trochu zvykat. ;-) 

Stále se ještě potřebuji plně zotavit a k tomu by mi měl postačit červen. Ale už nyní velice ráda uvítám návštěvy. A později bych velice ráda připravila pár prezentací, abyste také ochutnali trochu Afriky.

Děkuji milí modlitebníci a podporovatelé!!! 

Monia 

PS: řádný newsletter připravím a pošlu brzo ;-)

 


25.5.2016

Zázrak pro milované Boží děti v AIDSHope

Milí bráškové a sestřičky,

     chci vám velice poděkovat za vaši vytrvalou modlitební podporu a podělit se s těžkostmi, které zrovna prožíváme v AIDSHope.

Už jste určitě slyšeli zprávu o naší nehodě. Skoro s celým týmem jsme vyrazili brzo ráno minulý pátek na prodloužený víkend, abychom navštívili a pomohli na misijní lodi Logos Hope, která kotvila na pobřeží v  Richards Bay. Naše cesta skončila po 10 minutách, kdy menší náklaďák (jako naše Avie) přejel na červenou a srazil v plné rychlosti náš minibus.

Po počátečním chaosu, příjezdu sanitek, vyprošťování a ošetřování zraněných jsme byli odvezeni do nedaleké státní nemocnice v Mamelodi. V té době už "krizový štáb OM" pracoval na plné obrátky. Snažili se nás dostat do soukromých nemocnic s dostupnými specialisty, protože pár zranění bylo opravdu vážných. Dozvěděla jsem se, že také komunikace a informovanost našich rodin a přátel zafungovaly úžasně. DÍKY!!!

Mne vytáhl z autobusu nějaký "pán ze sousedství". Měla jsem celkem hodně bolestivý levý bok, ale nekrvácela jsem zevně ani neměla otevřenou zlomeninu, jako někteří, tak jsem si myslela, že to nebude vážné. Přátelům z vedení OM se podařilo najít místo pro nás v jedné fakultní nemocnici a jedné soukromé nemocnici. Já dorazila do Pretorie East, kde se od začátku začalo vše hýbat velice rychle v porovnání s předešlou nemocnicí, ve které jsem jen čekala v bolestech přivázána na lůžku. Po sono, CT a rentgenu mně celkem šokovala diagnóza. Zlomené žebro mi protrhlo levou ledvinu a proto jsem silně krvácela uvnitř. Po poledni jsem už ležela na sálu, kde mi odebrali poraněnou ledvinu.

Vše dopadlo moc dobře. Měla jsem za sebou hodně svých "prvních" - první jízdu v sanitce, první operaci i první anestezii v životě. Ještě ten večer mne navštívili přátelé z našeho týmu i další OM přátelé. Vše se hojilo velmi dobře. Už v sobotu mne převezli z JIP na normální pokoj a v úterý odpoledne jsem byla propuštěna do domácího ošetřování.

Když nyní vzpomínám, připadám si jako bych koukala na film. Pár dnů mi trvalo dát dohromady všechny části skládanky, co se vlastně stalo, protože jsem se v době nehody pokoušela usnout a probudila se, když se náš minibus otáčel po nárazu. Nyní jsem nejvíce vděčná, že mne Bůh "probudil" a zachránil k dalšímu životu. Až po návratu do centra jsem si začala plně uvědomovat, co se vlastně stalo. Bůh mne přenesl přes minulých pár těžkých dnů a zázračně naplňoval pokojem. On je náš milující Otec, který s námi kráčí i v těch nejtemnějších chvílích.

Naše centrum bylo "zavřeno" minulý týden. Tento týden začínáme hlavně s odpolední školou. S pomocí různých přátel budeme schopni pokračovat v naší různorodé službě i v menším počtu, protože pár z nás stále potřebuje delší čas na zotavení. Díky Pane! Ty jsi vyhrál tuto velikou bitvu! Ty jsi ten Vítěz! Satan byl poražen na plné čáře!!!

Milí přátelé i rodino, děkuji, že mne držíte neustále ve svých modlitbách. Prosím vy trvejte. Dnes byly propuštěny další dvě mé kamarádky z nemocnice. Poslední zůstává stále v nemocnici.

Modlitební náměty:

Díky:
  • za záchranu našich životů (mezi 18 cestujícími bylo také tříměsíční nemluvně, které bylo v době nehody zrovna kojeno, což mu nejspíš zachránilo život)
  • za péči a různou praktickou pomoc od našich přátel v centru a dalších nejen OM přátel
  • za ochotné lidičky z dalších pracovišť OM přijít s pomocí a zastoupit některé z nás, kteří jsme stále v rekonvalescenci

Prosby:
  • za plné uzdravení celého týmu jak ze všech fyzických tak i emocionálních zlomenin a škrábanců
  • za Grace, která stále zůstává ve fakultní státní nemocnici po třech operacích různých zlomenin, hlavně za dostatečnou, dobrou a profesionální péči personálu, sílu pro jejího manžela Thabo
  • za Marieke, Rebeku, Mihyang a mně, kteří jsme už zpátky v centru z nemocnice a potřebujeme hlavně odpočívat, za dobrý spánek, sílu a trpělivost při fyzioterapii, Boží dotek a uzdravení z různých nepěkných vzpomínek
  • za další chod centra, sílu pro tým pokračovat, dostatek externích pomocníků pro tento těžký a zároveň požehnaný čas


Mám vás moc ráda!!!
Monia

 


26.3.2016

     Milost je slovo, které by mohlo charakterizovat naší službu v posledních pár měsících. Prožívali jsme hodně těžkostí a útoků...  více se dočtete v novém newsletteru č.1/2016.

Mimojiné se z něm dozvíte jaká je sestava nového Týmu v našem cetru, co nového v Odpolední škole, jak v Africe probíhají svatby... a také úžasné svěděvtví jedné rodiny z Mozambiku, která má postiženého syna autismem.

 

Modlitební náměty:

Díky:  za velikánský finanční dar, který Renia a Hania přivezly. Bude služit na pokrytí nákladů   na dětský tábor na podzim. Velice děkuji jménem dětí.

Prosby:  o ochranu našeho týmu, našich rodin a také na cestách;

- o prohlubování přátelství s místními lidmi, otevřená srdce a Boží vedení při rozhovorech a službě

 

 

11.4.2016 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Napište komentář

  1. (Opište text z obrázku do rámečku)