Noc na faře - ponožková párty

     Začátek listopadu je většinou sychravý a nevlídný, ke slovu přicházejí teplé ponožky na doma i ven. Několik dětí si vybralo své NEJ... ponožky a vyrazilo na faru prožít odpoledne s kamarády a trochu jinačí noc, než jaká je běžně doma.

     Teplá bunda, čepice a samozřejmě ponožky byly dobrou výbavou pro večerní procházku Hrádkem. Na několika místech vesnice, které si děti vyluštily v rébusech, byly schovány indicie. Pokud se všechny našly a správně seřadily, získaly děti informaci, kde je konec hry, a kde je čeká odměna. Promrzlí jsme uvítali teplý čaj a svačinku na faře.

     Že patří ponožky jen na nohy? Kdepak, z těch lichých, které nějak osiřely se dá vyrobit i něco pěkného – třeba zajíček plněný rýží.  Byla to zábava a dětem se ušáci moc povedli.

     Večer rychle plynul při hrách a po dobré toustové večeři jsme rozestlali své pelíšky, navlékli své NEJ… ponožky a rozdali misky s pop-cornem. Další čas patřil filmu Lichožrouti. To jsou ti, kteří mají na svědomí stále chybící ponožky do páru. Určitě bydlí i s vámi doma, jen jsou pro lidi neviditelní :-)

     Aby se lépe usínalo i těm, kteří se rozhodli nespat, četli jsme ještě příběhy kouzelné baterky, ale nebylo třeba jich mnoho, protože ponožky tak krásně hřály..... chrrrrrrr.

     Nedělní ráno, je ránem svátečním a někteří ví, že v Hrádeckém kostelíku se setkávají lidé. Děti po sladké snídani mohly okusit atmosféru bohoslužby, poslechnout si zvuk nových varhan. Pak na ně čekal ještě malý program.  

     A tak skončila  NOC NA FAŘE     

Zdeňka Adamková  

          foto

 

1.12.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Vzpomínka na Varhanní koncert

       Kdo jste nepřišli, tak můžete litovat. Proč? Přišli jste o nádherný a povedený koncert vážné hudby, který se uskutečnil dne 1. 10. 2017 v odpoledních hodinách v místním kostele. Program byl bohatý a každý si přišel na své. Hlavním hostem byla varhanistka Marta Wierzgoń, která koncertuje ve mnohých zemích Evropy a je také pedagog. Specializuje se v oboru klavír a varhany, takže se svými bohatými zkušenostmi nám předvedla opravdové umění. Představila se s nádhernými skladbami od J. S. Bacha či F. M. Bartholdyho.

       Dalším z účinkujících byli čtyři mladí muzikanti z nedalekých Oldřichovic. Dohromady tvoří dechový kvartet, který rovněž má mnohé zkušenosti. Jejich repertoár je různorodý, od klasické hudby přes americké spirituály, křesťanské písně, chorály, dixielandové melodie až po současnou hudbu. Na koncertě jsme však poslouchali krásy té klasické hudby od skladatele J.S. Bacha.

       Moc nás těšilo, že mezi účinkujícími hosty byl i náš místní varhaník Tomáš Turoň. Svůj talent prokázal na krásných skladbách od J. S. Bacha, B. M. Černohorského nebo Marca-Antoina Charpentiera. Koncert měl velký úspěch a ohlas, tak máme naději, že příští rok dali Bůh, se opět v našem kostele uskuteční další skvělý koncert.

B. Fronková

foto

 

21.11.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Noc na faře

Přijď prožít hravé odpoledne a ponožkový večer na faru 4.-5.11. 2017 od 16:00 do 9:45 hod.

Nutno se přihlásit pomoci sms na tel. č. 723 793 626 (Zdeňka Adamková), do 2.11. 2017.

Počet míst omezen !

Cena: 30 Kč.

Co si vzít sebou viz plakát:)

 

23.10.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Sborový zájezd 2017

V sobotní ráno 23. září vyrazili naši sborovníci na zájezd. I když byl poznamenám chladnějším počasím a deštěm, účastníky zájezdu to neodradilo.

První zastávka byla v Havířově-Bludovicích, kde jsme navštívili kostel SCEAV. Jeho historií nás provedl pastor V. Volný. Kostel má nádherný 3D vymalovaný strop, který se má svou virtuální velikostí přiblížit Kościolu Jezusowemu v Polském Těšíně. V něm jsme si zazpívali a taky poslechli Boží slovo Rasťi Pečeni.

Pak jsme pokračovali na přehradu Kružberk. Dále jsme zamířili do větrného mlýna v Cholticích, kde jsme se dozvěděli, jak naši předci mleli obilí. Museli nejdřív nasměrovat mlýn proti větru, osadit lopatky dostatečným množstvím tašek a samozřejmě nanést obilí do druhého patra, a pak už jen čekat až se semele. Každý trám, pilíř, na kterém stojí mlýn má svoje jméno, třeba dědek, apoštolové atd.

Po poučné prohlídce jsme pokračovali na zámek Raduň. To byla naše poslední zastávka, pak už jsme zamířili domů. Děkuji Pánu Ježíši za úžasné chvíle strávené obecenstvím spolu a také za Jeho ochranu během celého dne.

foto

 

19.10.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Pozvánka na Bohoslužbu k 500. výročí Reformace

Srdečně zveme všechny (k osobní účasti) na Slavnostní bohoslužbu u přiležistosti 500 let Reformace do evangelického kostela v Třinci, v úterý 31.10.2017 od 17:00h. Tato bohoslužba bude točena v přímém přenosu Českou televizí. Přijďte i vy oslavit Ježíše Krista svou účastí.

Další info viz plakát:)

 

10.10.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře