• 23.3. 6. postní pátek, bohoslužby v 16:00h/CZ
  • 25.3. Květná neděle, bohoslužby v 10:30h/CZ
  • 29.3. Velký čtvrtek, bohoslužby v 16:00h/PL, se zpovědí
  • 30.3. Velký pátek, bohoslužby v 16:00h/CZ, se zpovědí
  • Program bohoslužeb

Program bohoslužeb 2018

Nový program bohoslužeb 2018 si můžete stáhnout a vytisknout zde:)

 

22.12.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Pozvání na jedno povídání ;-)

Zdravím Vás milí přátelé misie v Africe.

Cítím se velice nadšeně, že budu moci strávit Vánoce s rodinou a přáteli doma na Slezsku.

Věřím, že máte nabitý program, přesto Vás chci pozvat na malou a jedinou prezentaci (jsem tu tentokrát jen na krátkou dobu), která proběhne v pondělí 18.12.2017 v 16:00 ve volnočasovém středisku v Hrádku.  

Těším se na setkání a přeji požehnaný adventní čas!!

Monia

 

PS: další číslo pravidelného zpravodaje bude následovat ;-)

 

16.12.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Noc na faře - ponožková párty

     Začátek listopadu je většinou sychravý a nevlídný, ke slovu přicházejí teplé ponožky na doma i ven. Několik dětí si vybralo své NEJ... ponožky a vyrazilo na faru prožít odpoledne s kamarády a trochu jinačí noc, než jaká je běžně doma.

     Teplá bunda, čepice a samozřejmě ponožky byly dobrou výbavou pro večerní procházku Hrádkem. Na několika místech vesnice, které si děti vyluštily v rébusech, byly schovány indicie. Pokud se všechny našly a správně seřadily, získaly děti informaci, kde je konec hry, a kde je čeká odměna. Promrzlí jsme uvítali teplý čaj a svačinku na faře.

     Že patří ponožky jen na nohy? Kdepak, z těch lichých, které nějak osiřely se dá vyrobit i něco pěkného – třeba zajíček plněný rýží.  Byla to zábava a dětem se ušáci moc povedli.

     Večer rychle plynul při hrách a po dobré toustové večeři jsme rozestlali své pelíšky, navlékli své NEJ… ponožky a rozdali misky s pop-cornem. Další čas patřil filmu Lichožrouti. To jsou ti, kteří mají na svědomí stále chybící ponožky do páru. Určitě bydlí i s vámi doma, jen jsou pro lidi neviditelní :-)

     Aby se lépe usínalo i těm, kteří se rozhodli nespat, četli jsme ještě příběhy kouzelné baterky, ale nebylo třeba jich mnoho, protože ponožky tak krásně hřály..... chrrrrrrr.

     Nedělní ráno, je ránem svátečním a někteří ví, že v Hrádeckém kostelíku se setkávají lidé. Děti po sladké snídani mohly okusit atmosféru bohoslužby, poslechnout si zvuk nových varhan. Pak na ně čekal ještě malý program.  

     A tak skončila  NOC NA FAŘE     

Zdeňka Adamková  

          foto

 

1.12.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Vzpomínka na Varhanní koncert

       Kdo jste nepřišli, tak můžete litovat. Proč? Přišli jste o nádherný a povedený koncert vážné hudby, který se uskutečnil dne 1. 10. 2017 v odpoledních hodinách v místním kostele. Program byl bohatý a každý si přišel na své. Hlavním hostem byla varhanistka Marta Wierzgoń, která koncertuje ve mnohých zemích Evropy a je také pedagog. Specializuje se v oboru klavír a varhany, takže se svými bohatými zkušenostmi nám předvedla opravdové umění. Představila se s nádhernými skladbami od J. S. Bacha či F. M. Bartholdyho.

       Dalším z účinkujících byli čtyři mladí muzikanti z nedalekých Oldřichovic. Dohromady tvoří dechový kvartet, který rovněž má mnohé zkušenosti. Jejich repertoár je různorodý, od klasické hudby přes americké spirituály, křesťanské písně, chorály, dixielandové melodie až po současnou hudbu. Na koncertě jsme však poslouchali krásy té klasické hudby od skladatele J.S. Bacha.

       Moc nás těšilo, že mezi účinkujícími hosty byl i náš místní varhaník Tomáš Turoň. Svůj talent prokázal na krásných skladbách od J. S. Bacha, B. M. Černohorského nebo Marca-Antoina Charpentiera. Koncert měl velký úspěch a ohlas, tak máme naději, že příští rok dali Bůh, se opět v našem kostele uskuteční další skvělý koncert.

B. Fronková

foto

 

21.11.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře

Noc na faře

Přijď prožít hravé odpoledne a ponožkový večer na faru 4.-5.11. 2017 od 16:00 do 9:45 hod.

Nutno se přihlásit pomoci sms na tel. č. 723 793 626 (Zdeňka Adamková), do 2.11. 2017.

Počet míst omezen !

Cena: 30 Kč.

Co si vzít sebou viz plakát:)

 

23.10.2017 | Odkaz na tento článek (permalink) | Komentáře